Druga srednja škola Beli Manastir dio je SCoopConSS projekta

Naša se škola uključila u europski projekt pod nazivom SCoopConSS - Social Cooperative Contest for Secondary Schools. Ovim će se projektom nastojati promicati vrijednost inovativne metodologije za uvođenje i unaprjeđenje suradničkog poslovnog obrazovanja u srednjim školama kako bi se učenici upoznali s poslovanjem socijalnih zadruga. Naša će škola biti jedna od prvih škola u Republici Hrvatskoj koja će tu metodologiju primijeniti u praksi.

SCoopConSS projekt provode partneri iz pet europskih zemalja: Grčke, Italije, Portugala, Španjolske i Hrvatske, a koordinator projekta za Hrvatsku je Centar tehničke kulture Rijeka. Centar tehničke kulture Rijeka dio je partnerskog konzorcija projekta SCoopConSS  koji financira Opća uprava za unutarnje tržište, industriju, poduzetništvo te male i srednje poduzetnike Europske komisije.

Projektne aktivnosti trajat će do rujna 2021. godine, a provodit će se u četirima fazama:

• edukacije nastavnika u obliku online treninga i radionica koje će se održati uživo
  • edukaciju nastavnika i učenika uz međusobnu razmjenu iskustava
  • posjet nekoj od socijalnih zadruga ili društvenih poduzeća iz lokalne zajednice kako bi se sudionici projekta upoznali s načinom rada zadruga ili poduzeća
  • sudjelovanje učenika u aktivnostima osmišljavanja socijalnih zadruga te nacionalno i međunarodno natjecanje za najbolje ideje u Folignu, u Italiji.

U našoj će školi projekt provoditi koordinatorica projekta za Drugu srednju školu Beli Manastir Melita Todorović, prof., u suradnji s Draganom Jurilj Prgomet, prof. Ovim će projektom biti obuhvaćeno oko 25 učenika naše škole koji se obrazuju za zanimanje ekonomist kako bi proširili svoja znanja i vještine o socijalnom zadrugarstvu. Uz ekonomiste, u projekt će se uključiti i učenici zanimanja hotelijersko-turistički tehničar koji će steći nove kompetencije iz područja poduzetništva i poslovnog planiranja.

EU_projekt-za_web_skole.docx (275.84 KB)

objavio: Melita Todorović   datum: 20. 11. 2020.