- virtualni književni susreti -

Naša škola i ove godine daje svoj doprinos ostvarenju projekta na državnoj razini i sudjeluje aktivno jednom mjesečno u virtualnim književnim susretima s poznatim piscima.

U projekt je uključen 4Ur razred, a voditeljica projekta u Školi je prof.Božana Tenji.

-Pisci na mreži projekt je koji provodi Agencija za odgoj i obrazovanje, a naša škola sudjeluje u projektu  već godinama tako što organizira u školi ili u sklopu nastave na daljinu virtualne susreta s piscima koji nam se javljau iz cijeloga svijeta. Radi se o hrvatskim romanopiscima, prevoditeljima ili pjesncima koji žive u Hrvatskoj ili izvan nje, a jednom mjesečno s nama je uvijek jedan pisac u virtualnom svijetu.

Dva sata mjesečno komuniciramo tako s piscima, našim suvremenicima te razvijamo kod učenika ljubav za čitanje suvremene književnosti.

Prije susreta pripremamo se tako što čitamo bar jedno djelo pisca kako bismo mogli s njim razgovarati, odnosno na virtualnom susretu postavljati mu pitanja.

Pisci nam odmah na pitanja i odgovaraju i izražavaju svoje zadovoljstvo radi sudjelovanja učenika u virtualnim susretima koji tako postaju i njihovi čitatelji.

Nakon susreta popunjvamo anketne upitnike te šaljemo piscu povratnu informaciju nakon čitanja njegovih djela koja često  završavaju i na popisima izbornih lektira u našoj školi.

Učenici 4. razreda tako suvremenu književnost uče na zanimljiv način i rado sudjeluju u Projektu " Pisci na mreži".

objavio: Božana Tenji   datum: 22. 12. 2020.