UPISI U 1. RAZREDE - BESPLATNE LIJEČNIČKE SVJEDODŽBE MEDICINE RADA ZA ZANIMANJA KUHAR I MESAR

Poštovani učenici,
Hrvatski zavod za zapošljavanje Regionalni ureda Osijek ove godine financirat će liječničke preglede za upis učenika (1. razred srednje škole) u deficitarna zanimanja:
• Mesar
• Kuhar
Učenici koji ostvaruju pravu upisa mogu doći na adresu: Kneza Trpimira 2, soba 31 ili u najbližu ispostavu Zavoda za zapošljavanje ( Beli Manastir, Donji Miholjac, Đakovo, Našice, Valpovo) po uputnicu za besplatni liječnički pregled u medicini rada.
Za područje Osijeka, Valpova, Belog Manastira i Đakova radi se o Poliklinici Turjak, na adresi u Osijeku, J. J Strossmayera 163 te će točan termin pregleda dobiti po zaprimljenoj uputnici.
Za područje Donjeg Miholjca i Našica, zajedno s Đuđenovcem radi se o Ustanovi za zdravstvenu skrb Intermed, na adresi u Našicama Bana Jelačića 15 (preko puta Doma Zdravlja Našice), nakon čega će točan termin pregleda dogovoriti na broj telefona 550-677 (sestra Margareta).
Na liječničke preglede OBAVEZNO ponijeti od svojih liječnika obiteljske medicine potvrdu koja uključuje ispis iz kartona te popratnu medicinsku dokumentaciju ukoliko ju posjeduju.
Pri upisu u jedan od programa obrazovanja/zanimanja učenici s teškoćama u razvoju koji posjeduju stručno mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje, kojem je prethodilo stručno mišljenje nadležnoga školskog liječnika, nije potrebno posjedovati uvjerenje – potvrdu o ispunjavanju zdravstvenih zahtjeva nadležnoga školskog liječnika, odnosno liječničku svjedodžbu medicine rada, a koje su predviđene za pojedini program obrazovanja.

objavio: Marija Šimunek   datum: 30. 6. 2021.