ZAVRŠETAK PROJEKTA „ AKADEMIJA MLADIH FRANŠIZERA“

Naša škola uspješno je završila projekt „Akademija mladih franšizera“ odobrenom od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske. Projekt se provodio u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2021./2022., a u našoj školi su ga provodile nastavnice Melita Todorović i Višnja Bodlović.
Učenici završnih razreda, zanimanja Ekonomist i Upravni referent, trebali su izraditi poslovni slučaj vezan za franšizno poslovanje na primjeru franšiznih modela iz Osijeka – Malac Genijalac Osijek i Pobjedničko učenje Hrvatska. Predmet poslovnog slučaja bio je povećanje vidljivosti programa „Pobjedničko učenje“, pristup ciljanoj skupini, pronalazak potencijalnih novih suradnika, odnosno novi suradnici iz drugih gradova iz Hrvatske koji bi kupili franšizu.
Cilj poslovnog slučaja bio je povećati broj polaznika svih dobnih skupina koji žele savladati nove tehnike učenja i unaprijediti svoje postojeće vještine čitanja i pamćenja. Također suradnja s lokalnim zajednicama kroz zajedničke projekte, ali i pronalazak novih potencijalnih franšizera na području Republike Hrvatske.

Učenici su radili na poslovnom slučaju u pet timova koji su svoja rješenja predstavili u školi Malac Genijalac Osijek te su nagradu za najbolje rješenje osvojile učenice Lucija Furdi i Ana Gotal.

objavio: Melita Todorović   datum: 6. 5. 2022.