Obavijest o nastavku obrazovanja

Suradnja Druge srednje škole Beli Manastir sa nevladinim udrugama (Oaza i CESI)

U četvrtak, 25.X. 2012. godine, "Oazine" su aktivistice Stela FabijanJelena Opačić-Matijević i  Dubravka Simendić donijele u našu školu edukativne i promotivne materijale koji govore o prevenciji nasilja u partnerskim vezama mladih i predale ih ravnateljici Blaženki Kalčić i profesorici Božani Tenji.

U materijalima je bilo priručnika za edukatore i edukatorice o nasilju u adolescentskim vezama, CD-ova s filmom "Šutnja nije zlato", programskih paketa "Rodnom jednakošću protiv nasilja u intimnim partnerskim vezama", test-razglednica "Daj mi pet minuta svoga vremena – reći ću ti kakva je tvoja veza", razglednica s korisnim telefonskim brojevima (SOS-telefoni raznih centara, društava i udruga za pružanje pomoći), traka za mobitele s parolama "seks na ex" i "nasilne veze su bez/veze" te minijaturnih blokova – podsjetnika.

Podjela tih materijala jedna je od  aktivnosti projekta "Povezani – za veze bez nasilja". Nosilac projekta je zagrebački CESI – Centar za edukaciju, savjetovanje i istraživanje, a partneri na projektu su ZUM iz Pule, Udruga Zora iz Čakovca, Potencijal – Udruga za razvoj ljudskih potencijala iz Rijeke te Mirovna grupa Oaza iz Beloga Manastira.

Opisane materijale "Oaza" je dobila od CESI-ja, koji je već razvio programe koji doprinose prevenciji nasilja i rodnoj ravnopravnosti. Drugoj srednjoj školi Beli Manastir"Oaza" je, kroz razgovor i savjetovanje, pružila podršku za razvijanje neformalnih preventivno-edukativnih programa i stručno osposobljavanje osoba koje rade s mladima, a CESI školi nudi edukaciju, savjetovanje i mentorsku podršku pri osmišljavanju programa za prevenciji nasilja u partnerskim vezama.

prof. Božana Tenji i 'Oazine' aktivistice

Profesorica Tenji već ima bogatog iskustva u radu s mladima i u aktivnostima koje doprinose prevenciji nasilja i rodnoj ravnopravnosti jer je sudjelovala u projektu "Obrazovanje  za rodnu jednakost", koji škola provodi već nekoliko godina u suradnji sa Ženskom udrugom "Izvor" iz Tenje, te u projektu "Rodno uvjetovano nasilje" u suradnji s CESI-jem. Profesorica Tenji će radionice na temu Prevencije nasilja u partnerskim vezama odraditi s učenicima koji su članovi Vijeća učenika, a oni će onda te sadržaje prenijeti ostalim učenicima na satovima razrednih odjela te kroz program zdravstvenoga odgoja. Na taj će se način učenici upoznati s problemom nasilja u partnerskim vezama, a ujedno će se i senzibilizirati javnost za važnost prevencije.

objavio: Božana Tenji   datum: 30. 10. 2012.

Upis učenika u I. razred 2023./2024. šk.god.
Upis učenika u I. razred 2022./2023.
NATJECAJ 202223.doc

obavijest o nastavku školovanja
Upis učenika u I. razred 2020./2021.
NATJECAJ 202021.doc

« Ožujak 2024 »