Obavijest o nastavku obrazovanja

SVEČANA PROMOCIJA NASTAVNIKA

25. studenog 2011. u 11 sati u Kongresnoj dvorani Globus na Zagrebačkom velesajmu u Zagrebu održala se svečana promocija odgojitelja, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika iz predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola i učeničkih domova u zvanje mentora i savjetnika.

Ovom prigodom naša profesorica Božana Tenji promovirana je u zvanje profesor savjetnik.

SVEČANA PROMOCIJA

promocija_dodjela_mNajizvrsniji odgojitelji, učitelji, nastavnici i stručni suradnici odgojno-obrazovnog sustava promovirani su 25. studenoga 2011. godine u zvanje mentora i savjetnika.

U Kongresnoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu u zvanje mentora i savjetnika unaprijeđeno je 894 odgojitelja, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika koji su svojim radom stručnošću, pedagoškim i metodičkim odlikama postigli uzorne rezultate u odgojno-obrazovnom radu.

Promoviranim mentorima i savjetnicima čestitke su uputili ministar znanosti, obrazovanja i športa Radovan Fuchs, ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje Vinko Filipović i ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih Ivan Šutalo.

promocija_uzvanici_mMinistar znanosti, obrazovanja i športa Radovan Fuchs naglasio je da je riječ o najboljim među najboljima u odgojno-obrazovnom sustavu te istaknuo da u današnje vrijeme dignitet nastavnika nije dovoljno zaštićen niti vrednovan, a uspjesi učenika često se problematiziraju i krivo tumače. – Brojke govore potpuno drugačije i zbog toga treba podizati svijest da su naši učenici i te kako dobri, da postižu odlične rezultate na međunarodnim natjecanjima, a konačno kroz sustav visokog obrazovanja se afirmiraju kao priznati stručnjaci diljem svijeta – naglasio je ministra.

Promocijom u zvanje mentora i savjetnika odgojno-obrazovni radnici svečano i formalno dobijaju priznanje za kvalitetan i ustrajan rad, naglasio je u svom obraćanju ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje Vinko Filipović.

– Unapređenje je priznanje da ono što ste radili do sada da ste dobro radili i da ćete tako raditi i dalje te biti među sedam posto najboljih u sustavu – kazao je Vinko Filipović i istaknuo da je svjestan činjenice da učiteljski i nastavnički poziv ponekad nije dovoljno prepoznat  i vrednovan u javnosti.

promocija_svi_m– Možete biti ponosni na sve ono što ste učinili, zbog svih onih učenika kojima prenosite ono što je najbolje, i što u svojim radnim okruženjima prenosite vaše iskustvo i pozitivne stavove – rekao je Vinko Filipović i zahvalio svim promoviranima za sve ono što dobro čine u odgojno-obrazovnom sustavu te ih pozvao da ustraju u tome.

Čestite promoviranima uputio je i Ivan Šutalo ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Zahvalio im se što su se svojim radom  i životom stavili u službu izgradnje malog čovjeka, čovjeka djeteta. Ova vaša promocija je priznanje svemu tome, naglasio je.

Odluke o napredovanju ili ponovnom izboru u zvanje mentora i savjetnika dobilo je 95 odgojitelja i stručnih suradnika predškolskih ustanova, 370 učitelja i stručnih suradnika osnovnih škola, 243 nastavnika i stručnih suradnika iz srednjih škola te učeničkih domova. Iz strukovnih predmeta napreduje ili se ponovo bira u zvanje 186 nastavnika.

promocija_zbor_mU 2011. godini ukupno je u zvanje mentora i savjetnika promovirano 1789 odgojno-obrazovnih radnika. Svečanu promociju mentora i savjetnika svojim muziciranjem uveličali su učenici Mješovitog zbora i Gudačkog orkestra Glazbene škole Pavla Markovca iz Zagreba.

objavio: Blaženka Kalčić   datum: 27. 11. 2011.

Upis učenika u I. razred 2023./2024. šk.god.
Upis učenika u I. razred 2022./2023.
NATJECAJ 202223.doc

obavijest o nastavku školovanja
Upis učenika u I. razred 2020./2021.
NATJECAJ 202021.doc