Obavijest o nastavku obrazovanja

provođenje projekta "OBRAZOVANJE ZA RODNU JEDNAKOST"

23. veljače 2012. našu je školu posjetila skupina snimatelja s HRT-a. Oni su snimili radionicu „Ravnopravnost spolova u medijima“ i prikazali ju 8. ožujka 2012. na drugom programu HRT-a u emisiji Školski sat.

Na Osječkoj je televiziji voditeljica Projekta prof.-savjet. Božana Tenji Projekt predstavila široj javnosti 26. travnja 2012.

O realizaciji Projekta saznajte više....

U Drugoj srednjoj školi Beli Manastir provodimo radionice Obrazovanje za rodnu jednakost.

Projekt se u školi provodi drugu godinu, a provode ga učenice Alina Keri (3. razred) i Jelena Kondić (4. razred) pod vodstvom profesorice Božane Tenji. Projekt je svim učenicima, predstavnicima razreda, predstavila profesorica Tenji.

Tijekom godine bile su predviđene četiri radionice:

1. Ravnopravnost spolova, jednakost, diskriminacija (Jelena Kondić)

2. Ravnopravnost spolova u medijima (Alina Keri)

3. Ravnopravnost spolova u obrazovanju

4. Spolni odgoj u školama

Na drugom susretu Vijeća učenika 21. studenog 2011. odrađena je prva radionica „Ravnopravnost spolova, jednakost, diskriminacija“. U razgovoru s učenicima definirali smo pojmove spola i roda te njihove razlike i zajedničke osobine kroz igru. Uz pomoć tablice od tri stupca u kojoj je prvi stupac nosio naziv „žene“, treći „muškarci“, a drugi je stupac ostao prazan. Učenici su predlagali osobine za muškarce i žene koje su voditeljice upisivale u tablicu, a nakon zadovoljavajućeg broja osobina u treći smo stupac napisali zajedničke osobine muškaraca i žena.

Cilj radionice bio je doći do zaključka da su muškarci i žene sposobni obavljati iste poslove bez obzira na rodne uloge te da zato ne smije dolaziti u društvu do rodne nejednakosti. Predstavnici učenika ovu su radionicu prenijeli u svojim razrednim odjelima na satovima razrednih odjela (SRO) i o tome podnijeli izvješće na trećem skupu Vijeća učenika.

2. veljače 2012. održan je treći sastanak Vijeća učenika, na kojoj je održana druga radionica projekta „Obrazovanje za rodnu jednakost“ pod nazivom „Ravnopravnost spolova u medijima“ koju je predvodila učenica Alina Keri.

Obrađene su teme:

- uloga medija u našemu društvu

- informacija i značenje

- masovni mediji

- vrste i analiza medija

Četiri skupine obrađivale su i istraživale određeni spol odnosno dob ljudi te su predstavnici grupa iznijeli zapažanja kako su predstavljeni u medijima različiti spolovi.

Cilj radionice bio je doći do zaključka da su žene najzastupljenije u medijima, ali najčešće razodjevene, dok su među muškom populacijom najzastupljeniji sportaši i političari. Osobe treće životne dobi te djeca su najmanje zastupljeni u medijima, ali ih ponekad možemo vidjeti na reklamama za lijekove, životna osiguranja te u TV prodajama.

23. veljače 2012. našu je školu posjetila grupa snimatelja s HRT-a. Oni su snimili radionicu „Ravnopravnost spolova u medijima“ i prikazali ju 8. ožujka 2012. na drugom programu

HRT-a u emisiji Školski sat.

Na osječkoj je televiziji voditeljica Projekta prof.-savj. Božana Tenji projekt predstavila široj javnosti 26. travnja 2012.

objavio: Božana Tenji   datum: 15. 5. 2012.

Upis učenika u I. razred 2023./2024. šk.god.
Upis učenika u I. razred 2022./2023.
NATJECAJ 202223.doc

obavijest o nastavku školovanja
Upis učenika u I. razred 2020./2021.
NATJECAJ 202021.doc