Zakonom o strukovnom obrazovanju (Narodne novine, br.30/2009.) škole su dužne provoditi samovrjednovanje.

Samovrjednovanje škola je proces sustavnog i trajnog praćenja i analiziranja rada škole s ciljem njenog unaprjeđivanja. Pomoću ovoga procesa škola uočava svoje prednosti, nedostatke i razvojne mogućnosti.

Struktura hrvatskog sustava osiguranja kvalitete podijeljena je u 6 prioritetnih područja koja su definirana nizom kriterija kvalitete koji određuju standard i razinu aktivnosti u procesu strukovnog obrazovanja i osposobljavanja. Prioritetna područja kvalitete su:

- planiranje i programiranje rada,

- poučavanje i podrška učenju,

- postignuća polaznika,

- materijalni uvjeti i ljudski potencijali,

- suradnja unutar ustanove i

- upravljanje.

Samovrjednovanje ustanove za strukovno obrazovanje prati i vrednuje Povjerenstvo za kvalitetu, kojeg imenuje tijelo upravljanja. U našoj školi su to:

- Maja Mendler, mag.ing.el,  prof.

- Blaženka Kalčić, prof

- Laura Blagus Tenjeri – predstavnik osnivača

- Milan Stanković –  predstavnik  učenika

- Dražen Mikec – predstavnik roditelja

U proces samovrjednovanja aktivno su uključeni svi dionici ,tako da su za svako prioritetno područje formirani i mini timovi u kojima su ostali nastavnici. Koordinatorica samovrednovanja u našoj školi je:

- Dragana Jurilj Prgomet, prof.

Glavno načelo osiguranja kvalitete kroz ovaj proces je stavljanje polaznika u središte te vrjednovanje njegovih stečenih kompetencija. Samovrednovanje škole osigurava stalno praćenje učinkovitosti odgojno-obrazovnog rada radi stalnog unapređenja što je ujedno i prioritetni razvojni cilj škole.

Krovna mapa za ovu stranicu nije postavljena, pa nema dokumenata za prikaz.

« Kolovoz 2022 »