DIGITALNA PEDAGOGIJA
Digitalno sazrijevanje škole- PROJEKTI

SUDJELOVANJE U MEĐUNARODNIM PROJEKTIMA:

European Commission logo

Naša je škola  i ove školske godine, treću godinu, uključena u projekt Europske komisije - Digitalno sazrijevanje škola.

Tri puta tijekom godine provodimo obrazovno istraživanje kako bismo uočili nedostatke i poradili na strategiji digitalnoga sazrijevanja Škole.

U istraživanju sudjeluje rukovodstvo Škole, 3 člana, 30 nastavnika i 100 učenika.

Obrazovno istraživanje provodimo preko alata Europske komisije- Selfie.

Rezultati istraživanja u našoj školi doprinose realizaciji projekta na međunarodnoj razini jer se podatci dobiveni istraživanjem upotrebljavaju za statistiku   i donošenje strategija za digitalno sazrijevanje škola zemalja EU.

2. je projekt u koji je uključena naša škola ove školske godine projekt koji provodi UNESCO,

UNESCO Tech in Education Survey

u cilju unaprjeđenja obrazovanja, na svjetskoj razini UNESCO-ov Institut za informacijsku tehnologiju u suradnji s prof. Robertom Whiteom provodi istraživanje o uporabi informacijskih tehnologija.

Ovim istraživanjem želi se steći širok pregled načina upotrebe informacijskih tehnologija za poboljšanje učenja i poučavanja u školama. Cilj istraživanja je steći uvid koje vještine učitelji smatraju važnima za 21. stoljeće, koje škole koriste i kako koriste tehnologiju za poboljšanje poučavanja i učenja vještina za koje vjeruju da su važne.

Naša je škola jedna od 20 škola u svijetu koja sudjeluje u završnoj fazi projekta te će doprinijeti realizaciji projekta, a fotografije i tekst o tome kako se upotrebljava IKT za poboljšanje učenja i poučavanja u našoj školi bit će objavljene u publikaciji koja će izaći po završetku projekta do kraja ove godine.

U projekt je uključen 2.V razred, a koordinatorica projekta u Školi je je prof.Božana Tenji.

« Kolovoz 2022 »