eTwinning: Europareise

Učenici 2. i 3. razreda hotelijersko-turističkih tehničara sudjelovali su u eTweening projektu „Europareise“ i zajedno s drugim sudionicima projekta izradili su digitalni turistički vodič. Cilj projekta je bio da učenici upoznaju druge zemlje i krajeve Europe koji nisu dostupni u svakom turističkom vodiču. Partnerske zemlje ovog projekta bile su Poljska, Slovačka, Mađaraska, Turska, Francuska, Rumunjska, Švedska i Hrvatska, a svi materijali i digitalni turistički vodič izrađeni su na njemačkom jeziku.

Prvi korak je bio da učenici iz pojedinih partnerskih zemalja prezentiraju svoju zemlju, regiju/grad i školu iz koje dolaze pod nazivom  „Zeig mir, wo du lebst!“ (Pokaži mi gdje živiš!). Nakon što su sve sudionice projekta izradile prezentaciju o svojoj zemlji, svome mjestu i školi, zajednički su pristupili izradi međunarodnog digitalnog turističkog vodiča „Europareise“ uz pomoć digitalnog alata Storyjumper koji sadrži opise lokacija svih partnerskih škola sudionica kao i turističke atrakcije i znamenitosti.

Osim što su učenici koristili njemački jezik, usavršavali su i IKT kompetencije koristeći nove alate za izradu digitalnog vodiča. Mentor u sklopu projekta im je bila profesorica njemačkog jezika - Dragana Jurilj Prgomet

Rezultat projekta, odnosno digitalni turistički vodič možete ovdje pogledati:

Europareise

objavio: Dragana Jurilj Prgomet   datum: 31. 8. 2021.