Katalog informacija:

Podnošenje zahtjeva za pristup informacijama

Pravo na informaciju ostvaruje se podnošenjem zahtjeva Drugoj srednjoj školi Beli Manastir (dalje Školi).

Ako se zahtjev podnosi pisanim putem, potrebno je ispuniti Obrazac zahtjeva za pristup informacijama, ili ako se obrazac ne koristi, posebno naglasiti da se informacija traži slijedom poziva na Zakon o pravu na pristup informacijama.

Za službenu osobu mjerodavnu za  rješavanje ostvarivanja prava na pristup informacijama određena je Marija Maceković, tajnica Škole.

Zahtjev za ostvarivanje prava na pristup informacijama može se podnijeti:

• pisanim putem, uz naznaku „Zahtjev za pristup informacijama“ na adresu:     Druga srednja škola Beli Manastir, Školska 3 ,31300 Beli Manastir
  • elektroničkom poštom na adresu: tajnistvo@ss-druga-bm.skole.hr
  • na broj telefaksa 031 705 207
  • donijeti osobno u tajništvo Škole od 7,00 do 13,00 sati radnim danom
  • osobno na zapisnik radnim danom od 10,00 do 14,00 sati u službenim prostorijama tajništva

Prilikom podnošenja zahtijeva nije potrebno platiti dodatnu naknadu za obrazac.

Zahtjev za pristup informacijama, da bi bio valjan, obvezno mora sadržavati:

• izjavu stranke da se poziva na Zakon o pravu na pristup informacijama,
  • naziv i sjedište Škole, kojoj se zahtjev podnosi,
  • traženu informaciju (podatke koji su važni za prepoznavanje tražene informacije),
  • ime i prezime te potpunu adresu stanovanja fizičke osobe koja podnosi zahtjev)
  • tvrtku, odnosno naziv pravne osobe i njezino sjedište.

Podnositelj zahtjeva nije obvezan navesti razloge zbog kojih traži pristup informaciji, a u zahtjevu može predložiti i način na koji će Škola učiniti informaciju dostupnom.

Nepotpuni zahtjevi ne mogu se uputiti u postupak.

Škola ima pravo na naknadu stvarnih materijalnih troškova od podnositelja zahtjeva u svezi s pružanjem i dostavom tražene informacije.

Kriterij za određivanje visine naknade iz članka 19. stavka 2. Zakona o pravu na pristup informacijama.

Katalog informacija

Obrazac zahtjeva

Zakon o pravu na pristup informacijama

Godisnje_izvjesce za 2023.g

Zaštita osobnih podataka:

Na temelju članka 37. Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka (EU) 2016/649, ravnateljica Druge srednje škole  Beli Manastir Blaženka Kalčić, prof. je Odlukom od 17.07.2020. godine imenovala službenika za zaštitu osobnih podataka.

Službenik za zaštitu osobnih podataka:

Marija Radišić
Druga srednja škola Beli Manastir