Misija i vizija škole

Misija škole

Druga srednja škola Beli Manastir odgojno-obrazovno je mjesto u kojem je učenicima i zaposlenicima ugodno boraviti, učiti, raditi, družiti se. Svi mi zaposlenici, zajedno s učenicima doprinosimo biti mjesto u kojem će se svakodnevno nastojati stvarati i održavati pozitivno školsko ozračje kroz međusobno uvažavanje i poštivanje. Posvećujemo se svakom učeniku, prepoznajemo njegove potrebe i potencijale, te pokušavamo utjecati na njegov pozitivni osobni i profesionalni razvoj. Škola smo koja kroz promicanje jednakosti i poštovanja nastojimo pružiti učenicima obrazovanje i ključne kompetencije koje će ih osposobiti za život i rad, pružiti im potrebne vještine i znanja kako bi razmišljali globalno u društveno-kulturnom kontekstu, prema zahtjevima tržišnog gospodarstva, primjenjivali pravilno suvremene informacijsko-komunikacijske tehnologije, znanstvene spoznaje i dostignuća, te pravilno se odnosili prema različitim životnim izazovima.

Vizija škole

Kroz suradnju nastavnika, učenika, roditelja, uz potporu osnivača trudit ćemo se podizati standard izvrsnosti, doprinositi predanosti radu i učenju. Trebamo postati digitalno zrela škola koja će korištenjem informacijsko komunikacijskih tehnologija u učenju i poučavanju unaprijediti način stjecanja i primjene novih znanja, pri tome omogućiti individualizirani pristup učenicima i neprekidan razvoj digitalnih kompetencija zaposlenika i učenika. Svojim znanjima, kompetencijama, vještinama koje učenici stječu kroz provedbu različitih odgojnoobrazovnih programa u redovnoj, dodatnoj i dopunskoj nastavi, izvannastavnim aktivnostima, projektima trebaju biti prepoznatljivi gospodarskom okruženju koje će ga zaposliti i biti osposobljeni za daljnje školovanje i cjeloživotno učenje.