Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki

Učenici 3. E razreda zanimanja Ekonomist sudjelovali su u eTwinning projektu pod nazivom Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki tijekom drugog polugodišta 2021./2022. školske godine. Projekt je namijenjen učenicima koji se tijekom obrazovanja susreću s nastavnim predmetom vježbenička tvrtka s ciljem da se učenicima omogući komunikacija, suradnja i stjecanje praktičnih iskustava na nacionalnoj razini.

Vježbeničku tvrtku NELT COMPANY d.o.o. predstavile su tri učenice uz mentora koji koordinira rad učenika i pomaže im u svim aktivnostima. U vrednovanju učeničkih radova uključeni su i ocjenjivači. Svaka prijavljena škola može imati samo jednog ocjenjivača koji ne sudjeluje u vrednovanju radova pristiglih iz svoje škole. Dionici ovog projekta su mentori učenika, učenici, ocjenjivači učeničkih radova te sponzori i pokrovitelji. Za svaku od navedenih skupina dionika planirane su projektne aktivnosti.

Projektom „Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki“ promiče se izvornost, jednaki uvjeti obrazovanja za sve učenike, praktičan rad učenika kao i stjecanje socijalnog kapitala među svim dionicima. Očekivani ciljevi projekta su:

• uključivanje minimalno petnaest škola iz Republike Hrvatske koje u svom djelovanju provode predmet Vježbenička tvrtka
  • stvaranje baze učeničkih radova s primjerima dobre prakse
  • stvaranje baze podataka za daljnju komunikaciju vježbeničkih tvrtki
  • stvaranje socijalnog kapitala u uvjetima pandemije.

objavio: Ivana Štibi   datum: 14. 3. 2022.

« Svibanj 2024 »