eTwinning: Jeder kann für unser Planet etwas tun

Učenici 2.H i 3.H razrednog odjela, smjer hotelijersko-turistički tehničar sudjelovali su u međunarodnom eTwinning projektu Jeder kann für unser Plant etwas tun. Ovaj projekt se temelji na razmjeni iskustva o zaštiti okoliša u svakodnevnici među zemljama partnerima, odnosno razmjeni iskustva i ideja među učenicima iz partnerskih škola iz Francuske, Hrvatske, Mađarske, Poljske, Rumunjske, Slovačke i Turske.

Ovim projektom željeli smo napraviti kampanju podizanja svijesti u odgovarajućim školama u pojedinim zemljama, kako bi svi, veliki i mali, shvatili da svatko može učiniti nešto za zaštitu okoliša u svakodnevnom životu. Učenici su trebali uz pomoć primjera iz svog okruženja dati primjer i savjet učenicima iz partnerski zemalja. Osim toga, učenici su imali priliku prepoznati, koliko je malo potrebno da svaki pojedinac učini nešto za zaštitu okoliša. Ujedno je ovaj projekt donio učenicima mogućnost suradnje, razmjene iskustva i znanja radom na zajedničkim zadacima.

Osim što su učenici koristili njemački jezik sve su povezali s biologijom i predmetima struke, te ujedno ostvarili i ishode međupremetnih tema iz područja Održivi razvoj i područja IKT-a. Učenici su materijale za svoj uradak izrađivali uz pomoć različitih web-alata, a svoje uradke dijelili na Padlet-u.

Mentor u sklopu projekta im je bila profesorica njemačkog jezika - Dragana Jurilj Prgomet.

Uradak učenika možete pogledati na poveznici:

Umwelt in Baranja