Meine Umwelt und ich - Kultur, Bräuche und Freizeit

Tijekom drugog polugodišta učenici, smjer hotelijersko-turistički tehničar, sudjelovali su u eTwinning projektu Meine Umwelt und ich - Kultur, Bräuche und Freizeit (Moj okoliš i ja – kultura, tradicija i slobodno vrijeme). Sudjelovanjem u ovom projektu učenici su razvijali vještinu izražavanja i pisanja, zahvaljujući kojima mogu razmjenjivati ​​informacije o sebi, svojoj školi i okruženju, kao i upoznati druge s kulturnim običajima i tradicijom svoje zemlje. Ujedno su koristili digitalne alate i medije koji  su im pomogli u oblikovanju njihovih ideja i misli na izražajan i nesputan način.  Partnerske škole na ovom projektu bile su iz Hrvatske, Rumunjske, Slovačke i Turske.

Učenici su u sklopu projekta trebali predstaviti kulturu i tradiciju svog zavičaja, te se upoznati s kulturom i tradicijom partnerskih zemalja. Naši učenici su predstavili Buše, važan segment baranjske tradicije i kulturne baštine.  Materijale su izrađivali uz pomoć različitih web-alata, a svoje uratke dijelili na Padlet-u i ESEP-u (platformi za provedbu eTwinning projekta).

Radni jezik projekta bio je njemački jezik - razina jezika A1 – A2, a dob učenika 15-16 godina.

Uratke učenika možete pogledati preko poveznica:

- Ich stelle mich vor

- Meine Stadt, meine Schule

- Buše in Baranja

Projekt je bio korelacija predmeta njemački jezik i zavičajna povijest, a mentori našim učenicima u sklopu projekta bile su profesorica njemačkog jezika - Dragana Jurilj Prgomet i profesorica povijesti – Jelena Vidaković.