Svjetski i Europski tjedan novca

Od 23.ožujka do 26.ožujka u Republici Hrvatskoj obilježava se Svjetski i Europski tjedan novca. Cilj ovog globalnog događanja je podizanje razine financijske pismenosti djece i mladih putem različitih aktivnosti. Ovogodišnja tema tjedna novca je "Planiraj svoj novac, zasadi svoju budućnost." Učenici naše škole koji se obrazuju za zanimanje ekonomist pod vodstvom profesorica ekonomske grupe predmeta Biljane Horvat i Nevenke Vrbanjac uključili su se u ovaj projekt kroz nekoliko zanimljivih aktivnosti. Pripremili su prezentacije na temu novca i funkcija novca, kartičnog poslovanja i suvremenih oblika novca koje su isprezentirale ostalim učenicima škole i tako ih upoznale sa ovim zanimljivim temama. Na kraju predavanja provjerile su financijsko znanje svojih kolega iz škole putem kviza kahoot. Nakon toga održalo se predavanej u Osnovonoj školi Dr. Franjo Tuđman Beli Manastir za učenike sedmih razreda i njihove nastavnike kao i zanimljiva radionica koja je imala za cilj učenicima pomoći u usklađivanju svojih primanja i izdataka.

U realizaciji ovoga projekta pomogli su nam Grad Beli Manastir sa svojom donacijom i FINA sa promidžbenim materijalima koje smo podijelili učenicima, te im se ovim putem zahvaljujemo.

Financijska pismenost.pptx