GRAĐANSKI ODGOJ NA DJELU – PREDSTAVLJANJE PROJEKTA U HRVATSKOM SABORU

Učenici naše škole uspješno su predstavili projekt VODA U BARANJI u Hrvatskom saboru 15. prosinca 2014.godine. Mentor učenicima bila je profesorica Jasminka Berend.

Projekt je odabran kao jedan od tri najuspješnija projekta srednjih škola na razini države.

Ines Kovačević, Emma Priselac, Mateja Cickaji i Doroteja Matanov pokazali su zahtjeve građanskog odgoja na djelu:
timski rad i suradnja, kompromis, tolerancija, kreativnost, pisanje dopisa, rad s poduzećem i lokalnim organima vlasti, učenje o ljudskim pravima i demokraciji, volontiranje, sagledavanje zakonske regulative koja opravdava naše djelovanje i reagiranje na uočenu problematiku lokalne zajednice i djelovanje pojedinca u djelokrugu javne politike.

Projekt građanin dio je Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo što ga provodi Agencija za odgoj i obrazovanje, a koji naši vrijedni učenici predstavljaju već niz godina na županijskim i državnim smotrama.

Predmet se realizira kroz  nekoliko modula među kojima su obrazovanje o ljudskim pravima, političko obrazovanje, obrazovanje za mir, obrazovanje za demokraciju i modul zaštite potrošača.

Podsjećamo vas i na sastav baranjske vode:

- prema ispitnom izvještaju za izvorske vode od 125 propisanih parametara ispravnosti (MDK), svih 125 su ispravni - nije potrebno ni jedan parametar korigirati;

- bogata je mineralima i sadrži visoke vrijednosti kalcija, magnezija, kalija, fluorida, tvrdoće i umjerene koncentracije natrija;

- ne posjeduje željezo, mangan, arsen, odnosno prema Pravilniku o izvorskim vodama dozvoljenoj koncentraciji arsena od 10mg/l, baranjska voda sadrži dvadeset puta manju količinu.

VODA JE LJUDSKO PRAVO

NE privatizaciji vode

VODA JE CENTAR, VODA JE BIT, VODA JE PRVA

objavio: Jasminka Berend   datum: 21. 12. 2014.

« Svibanj 2024 »